Koerte ja kasside viimine Suurbritanniasse on lihtsustunud 2012. aasta algusest, kuid teatud nõudeid tuleb siiski täita.

1. Loom peab olema mikrokiibiga märgistatud. Oluline on teada, et mikrokiip peab olema paigaldatud hiljemalt samal ajal viimase marutaudi vastase vaktsineerimisega. Kui kiip on pandud hiljem, tuleb marutaudi vastast vaktsineerimist korrata. Vajalik on europass. Tätoveeringut ei aktsepeerita.

Veretesti marutaudi vastaste antikehade tiitri määramiseks ei ole enam vaja.

2. Koerad ja kassid peavad olema vaktsineeritud marutaudi vastu. Esmakordse vaktsineerimise puhul peab olema süsti ja piiriületuse vahel vähemalt 21 päeva. Taasvaktsineerimise tähtaeg (europassis “Kehtiv kuni” lahtris) ei tohi olla möödunud. Kui taasvaktsineerimise tähtaeg on ületatud, kehtib samuti 21-päevane ooteaeg.

3. Europass ainus aktsepteeritav vaktsineerimist tõestav dokument.

4. 24-120 tundi enne oodatavat saabumist Suurbritanniassei tuleb koerale anda paelussidele toimivat ussirohtu (prasikvanteel). Ravimit tuleb manustada loomaarsti juuresolekul või loomaarsti poolt ja loomaarst täidab ära vastavad lahtrid europassis. Korduval piiriületusel tuleb ussirohtu anda iga kord enne Suurbritanniasse sisenemist. Nõue ei kehti kasside kohta.

Puugitõrje enne Suurbritanniasse sõitu ei ole enam kohustuslik.

Inglisekeelne DEFRA lehekülg vastava infoga:

http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/pet-owners/#a