1. Nii koerad kui kassid peavad olema mikrokiibiga märgistatud. Oluline on teada, et mikrokiip peab olema paigaldatud hiljemalt samal ajal viimase marutaudi vastase vaktsineerimisega. Kui kiip on pandud peale viimast marutaudi vastast vaktsineerimist, tuleb loom uuesti marutaudi vastu vaktsineerida.

2. Vajalik on europass.

3. Loom peab olema vaktsineeritud marutaudi vastu. Ooteaeg peale esmakordset vaktsineerimist on 21 päeva. Kui on ületatud “kehtiv kuni” tähtaeg europassis, rakendub samuti 21-päevane ooteaeg.

4. Koertele tuleb kuni 1-5 päeva enne Soome saabumist anda ehhinokokkidele toimivat ussirohtu (prasikvanteel). Ussirohu andmine peab olema loomaarsti poolt kinnitatud vastava sissekandega europassi. See tähendab, et ussirohu andmine peab toimuma loomakliinikus. Lisaks on sageli reisivate koerte klausel: kui koerale on antud 2 korda maksimaalselt 28-päevase vahega ussirohtu (loomaarsti kinnitatuna), siis on ussirohu andmise kehtivus 5 päeva asemel kuni 28 päeva. Kassidel ei ole ussirohu andmise nõuet.

5. Eritingimused on alla 3- kuuste kutsikate ja kassipoegade Soome viimisel: vaja on mikrokiipi ja europassi, marutaudi vaktsiini ei ole vaja.

Info pärineb EVIRA lehelt www.evira.fi