Kass võib täna õhtul olla veel natuke uimane ja magada rohkem kui tavaliselt. Kuna ta ei pruugi ümbritsevast väga selgelt aru saada ja koordinatsioon on ka kehv, siis oleks mõistlik hoida teda põranda kõrgusel alla kukkumise vältimiseks. Kindlasti peab valitud koht olema soe ja tuuleõmbuseta. Igaks juhuks võiks täna keegi temaga kodus olla kogu õhtu ja võimalusel ka homme.
Kassil on krae kaelas. Seda peaks ta kandma umbes 10 päeva. Kui kass saab kraest jagu, tuleb see uuesti kaela panna ja kindlalt kinni siduda. Krae on kaelas haava lakkumise ja õmbluste eemaldamise vältimiseks. Kassid suudavad ilma kraeta olles üsna kiiresti oma haava lahti võtta ja see tähendab uut operatsiooni.
Söömist ja joomist krae ei sega. Kinniselt liivakastilt eemaldage nn. katus.
Õues käivat kassi ei tohi 10 päeva jooksul välja lasta. Kindlasti ei tohi lasta teda omapead välja krae kaelas.
Esimesel 2-3 päeval võiks kassile anda konservi ja siis tasapisi krõbinate peale tagasi minna. Haava tõttu on kassil kastis valus punnitada ja ainult krõbinaid süües võib tal tekkida kõhukinnisuse oht.
Kui kass on turnija ja hüppaja tüüp, siis oleks hea kui ta ei harrastaks 7-10 päeva väga kõrgeid hüppeid (näiteks põrandalt riidekapi otsa), võimalusel võiks talle pakkuda kõrgetesse kohtadesse minekul erinevaid astmeid. Aknalauale vms madalamatesse kohtadesse hüppamist ei tasu karta.
Haava õmblemiseks kasutatud materjal on isesulanduv ja neid ei pea välja võtma.
Haavale tasuks kord päevas pilk peale heita ja juhul, kui sealt nõret tuleb, tuleb haava puhastada kas kloorheksidiini lahusega või õrna kaaliumpermanganaadilahusega (lillateradest tehtud heleroosa lahus). Üldiselt ei tohks haav nõretada. Siis kui õmblused imenduma hakkavad, siis võib osadel kassidel tekkida kõhule punn (organismi reaktsioon õmblusmaterjalile). See ei ole ohtlik ja kaob ajapikku ise. Kui on muresid või kahtlusi, et kõik ei ole korras, siis palume kliinikuga ühendust võtta ja kasvõi kassi näitama tulla.
Täna on kass saanud valuvaigistit süstina ning täna pole talle vaja midagi juurde anda. Alates homsest tuleks talle anda valuvaigistit suu kaudu 1 kord päevas ja viie päeva jooksul. Valuvaigisti on magus siirup ja teile kliinikust kaasa antud portsjonitena süstaldes. Enne valuvaigisti manustamist tuleb süstlal nõel otsast ära võtta ning süstla ots suu küljelt (seal, kus on lühemad hambad) suhu panna ning süstal tühjaks vajutada.
Millal kindlasti pöörduda kliinikusse:
Haavast eritub kollakat nõret
Kass on kuum, loid ja isutu või haava piirkonnas on pehme suur punn
Kass on haava lahti lakkunud. Kui haavast paistavad soolelingud, on tegemist kiirabijuhusega ja kassiga tuleb KOHE pöörduda loomakliinikusse.
Öisel ajal EMÜ loomakliinikusse.