Kass võib täna õhtul olla veel natuke uimane ja magada rohkem kui tavaliselt. Kuna ta ei pruugi ümbritsevast väga selgelt aru saada ja koordinatsioon on ka kehv, siis oleks mõistlik hoida teda põranda kõrgusel alla kukkumise vältimiseks. Kindlasti peab valitud koht olema soe ja tuuleõmbuseta.

Kassil on munandikottidel 2 väikest haava, mis ei ole kinni õmmeldud. Kass võib küll ise haavade vastu huvi üles näidata, kuid tavaliselt ei ole mõningane lakkumine kastratsioonihaavade puhul probleemiks. Seepärast ei ole kassil ka kraed kaelas.

Haavale tasuks kord päevas pilk peale heita ja juhul, kui sealt nõret tuleb, tuleb haava puhastada kas kloorheksidiini lahusega või õrna kaaliumpermanganaadilahusega (lillateradest tehtud heleroosa lahus). Üldiselt ei tohks haav nõretada. Munandikotid tursuvad esimesel paaril-kolmel päeval peale lõikust, kuid see turse kaob mõne päevaga ja kui ei kaasne muid nähte, siis ei ole see ohtlik. Kui on muresid või kahtlusi, et kõik ei ole korras, siis palume kliinikuga ühendust võtta ja kasvõi kassi näitama tulla.

Täna on kass saanud valuvaigistit süstina ning kodus kass ravimeid ei vaja.