Kuidas toimida kassiga enne rutiinseid opetarsioone: steriliseerimist ja kastreerimist.

Kõigepealt kassi vanusest: kass peaks olema kätte saanud oma esmased vaktsiinid. Sageli steriliseeritakse ja kastreeritakse kassid 5-6 kuu vanusest alates. Selles vanuses võivad hakata tekkima esimesed sugulise käitumise ilmingud ja loomaomanikel tekib motivatsioon sellele kiire lõpp teha. Ülemist vanusepiiri selle operatsiooni tegemiseks ei ole. Kuna kassid ei pruugi vananedes jätta indlemist, siis ei ole vanuse suurenedes loota, et innakäitumine kassi vananedes kindlasti kaoks.

Operatsioonile eelneval päeval ei ole vaja kassiga otseselt midagi erilist ette võtta. Õhtul enne magamaminekut peaks toidukausi ära võtma, ka hommikul ei maksa kassile süüa anda. Joogivett ei tohi kindlasti ära võtta, see peab ikka kättesaadav olema.

Tavaliselt tuuakse kass meile hommikul, kella 10-11 paiku. Peale lõikust saab kass koju peale kella 14-15 kuni kella 19-ni välja. Koju saamise aeg sõltub mitmest asjaolust: kui samal päeval on mitu lõikust, võib konkreetse kassi koju saamise aeg olla hilisem. On kasse, kes ärkavad väga kiiresti ja on kasse, kes magavad kauem. Üldjuhul me alles magavat kassi koju ei saada. Loomulikult on võimalik hoida kassi kliinikus mõni tund kauem näiteks juhul, kui loomaomanik tahab talle järele tulla peale tööd vms.

Enamasti tuuakse kassid kliinikusse oma transpordipuuris. Kui puuri kodus ei ole ja ei soovita seda ka osta, siis saab kassi transportida ka spordikotis või isegi pappkastis. Päris lahtiselt ei maksa kassi kliinikusse tuua. Kassid on autosõidu ja võõra ümbruse tõttu sageli väga ärevad ja põgenevad kergesti.

Vajadusel saame kassi transpordipuuri ka laenutada.

Igasugustes praktiliste küsimuste osas oleme alati valmis nõu andma.